10 Ocak 2011 Pazartesi

Siz Siz Olun Hacker Olmayın:)


Bugün bir arkadaşım dükkana uğradı.Güzel hoş beş muhabbetten sonra canının sıkkın olduğunu söyledi.Ben sanıyorum ki mevzu işsizlik ama işin aslı hiç de öyle değilmiş.

Daha önce bana bahsettiği bir erkek arkadaşı vardı ve bununla ayrılmıştı.Diğer görüşmelerimizde o konuya hiç girme demişti ben de öyle yaptım bugün kendisi anlatmak istedi sanırım bunalmış.Bunlar ayrıldıktan altı ay sonra fln çocuk buna mesaj atıyor ve tekrar bir şeyler başlıyor.Görüşme kararı alıyorlar çocuk kamu çalışanı iznimi ayarlayacağım diyor belli bir tarih veriyor ama sonra elemandan ses çıkmıyor.Bir öğreniyor ki çocuk arkadaşlarıyla tatile gitmiş.Zaten gidecekmiş aslında ama önce buluşacaklarmış daha sonra gidecekmiş çünkü ancak öyle görüşme ihtimalleri varmış.Neyse bizim kız haklı olarak bozuluyor ve çocuk saçma sapan kıskandırıcı cümleler kurunca nasıl olsa facebook ve msn şifreleri var deyip ne yapmış kimlerle konuşmuş bakayım diyor.Şimdi kızımız zekice bir hareket yaparak(bence bunu bi erkek düşünmez bu kadar detaycı olmaz yani) facebooktaki ,msndeki gizli soruyu değiştiriyor.Hoş olmayan mesajlar görünce facebookta bunlar yine kavga edip muhabbeti kesiyorlar.Sonra işin aslının öyle olmadığını ortak bir arkadaş anlatıyor falan filan tekrar barışıyorlar.Ama gel gör ki elemanda yine yamuk hareketler seziyor bu kez değiştirdiği gizli soru vasıtasıyla hackliyor hesapları.Yine hoş olmayan şeyler görünce bitiriyor bu işi ama çocuğa da söylememiş hesaplarını ele geçirdim diye.Çocuk da akıl edememiş sormamış bu yapamaz diye.

Eleman bu durumun başka bir şey olmasından şüphelenip savcılığa dilekçe veriyor.IP adresleri bulunuyor , kızımız da nete komşunun netinden bağlandığı için olay komşunun başında patlıyor.Tabi haliyle çocuk da çıkan isimleri tanımadığından akıl edememiş kızın olabileceğini.Arkadaşım apar topar çocuğu arayıp durumu anlatıyor şikayet geri alınıyor, yalnız çocuk kamu çalışanı olduğu için şikayetini geri alsa bile davanın kapanmama riski var demişler.

Bütün kızlar bu tarz işler yapmaktan zevk alır ama işin ciddiyeti malum aman dikkat edin! Aramızda hukukçu varsa bizi bi aydınlatsın lütfen:)

Not: Kişisel blog modundayım:)

22 yorum:

 1. Gidişatı görmesi için hesapları hacklemesine gerek yokmuş ki!
  üzüldüm ama...
  olanda yardımsever komşuya olmuş!

  YanıtlaSil
 2. Girly çocuk şifreyi değiştirmiş ama ikincisinde hesapları haclemek zorunda kalmış şimdi muhabbetin çok detayları var da onlara girmedim.

  YanıtlaSil
 3. kız yanlış yapmış.
  ben yarı hukukçuyum.
  ab hukukçusu.
  ne cüretle yapmış kız bunu.
  hastalıklı bir ruh.
  böyle düşünen bir kız bir erkeği nasıl mutlu etsin ki.
  kızlar tehlikeli demiyorlar boşuna.
  :)

  YanıtlaSil
 4. Deep detayları bilmiyorsun yazdığıma pişman etme:D Birine güvenmek çok zor hele karşıdaki seni paranoyak yapıyorsa bence kendi kaşınıyor:D

  YanıtlaSil
 5. kız yine de haksız. çok haksız. ve suç da zeten yaptığı.

  oğlan, yanlış yapabilir, kıskandıracak hareketler yapabilir, aldatabilir, gizem yapabilir. bunlar olur ilişkilerde. güvenilmez erkek olabilir. herşey olabilir.

  ama bu şekilde davranılmaz. karşıdaki erkek kötü davranabilir. ama paranoyak olunmaz. kız kendine çok güvensizmiş.

  bir insanın hesabına giriyorsan, o ilişki bitmiş demektir.

  allah korusun böyle kızlardan insanı. erkeğin yaptıkları yanlış olabilir. ama kız paranoyak olmak durumunda değil.

  kızın hareketleri hastalıklı.

  ve erkek seni hasta ediyorsa ondan uzak durursun.

  kız suç işlemiş.
  adamın yaptıkları sadece ilişki oyunları gözüküyor.

  anlattığın kadarıyla.

  kız ucuz kurtarmış.
  :)))

  ben olsam şikayetimi geri çekmezdim.

  YanıtlaSil
 6. Ay hakim kesildi başıma:D Bi kere aldatılıp yaralanan bir kız o psikolojiyle böyle davranabiliyor şekerim oluyor bunlar ne yazık ki.Ayrıca erkek arkadaşlarının facebook hesaplarını kontrol eden çok kız arkadaşım var ilginçtir ki ben bu gruba dahil değilim ve bunlar da bana hep şaşırmıştır:D

  YanıtlaSil
 7. :) söledim. ab hukukçusuyum. hukukun üstünlüğüne inanırım. hukuk çok önemlidir.

  erkek aldatmış olabilir. kötü bişi tabii ki. ama oluyor bunlar. kızlar da çok aldatıyor. kızlar daha çok aldatıyor hatta. ama onlar gizli gizli yapıyor.

  ama bu durumda, o kişiden ayrılırsın, insan gururu bu, insancıl olan. :))

  sevgililerinin, eşlerinin feysini kontrol edenler, o kızlardan hayır gelmez. msn sine girenler. sevglilierinin feysine girip, gıcık oldukları kızları silenler.

  asıl bu kızları gerçekten aldatmak lazım.
  :)

  allah korusun beni de bütün erkekleri de bu kızlardan.

  senin yaptığın normal olanı.

  böyle ilişki kontrol edilmez.
  kızlar kontrol manyağı.

  sen normalsin demek ki.
  :)))

  bırak öyle deli lızları.
  :)

  YanıtlaSil
 8. ab projecisi olarak kadın hakları projeleri yazıyorum. kadınlardan yanayım. onları koruyan projeler yazıyorum. boşanmış kadınlar, şiddet görenler, hayat kadınları vb.

  ama bak senin arkadaşın gibilere yazmam :))

  YanıtlaSil
 9. Kızların %80 bu şekilde Deep kalan %20 lik kısımda bağlılık sorunu yaşanları da içinde barındırıyor.Doğru düzgün karşılıklı güveni olarak sevgili olan ben binde bir gördüm o derece az çok az.

  YanıtlaSil
 10. Yok abi ne varsa bizim hemcinslerde var...Ne uğraşıyorsun facebookmuş msnmiş!!Pehh...Adama seni takmıyor bileee yahu..delii....
  arkadaşına benden bir roma bileti şekerim :) Kendine azcık zaman ayırsın gezsin tozsun,beynine kan gitsin :D

  YanıtlaSil
 11. Onlara proje ne desin:D Yaw sen Ab projesi mi yazıyorsuun way arkadaş şok şok şok:D Biz proje hazırlamıştık okulda proje dersimiz vardı uygulamaya koymadık tabi ama senin proje yazman çok iyi oldu.Böyle insanlar lazım bana bir gün bakarsın ortak proje yaparız:D

  YanıtlaSil
 12. Nimo sen benim adıma yolla bileti ben iletirim:D

  YanıtlaSil
 13. biz okulda bi proje yürütüyoduk AB ile ilgili okullar arası birşey yurtdışından çocuklarla kültürel etkileşim için ancak Bize ortak olacak ülke bulamadık.Şimdi bu sene 1 . sınıf okuttuğum için pek ilgilenemiyorum.Senin bi kıyağın olur mu diyecem deep ama alakası yok heralde:)(Comenius projesi)
  Şu hesap hacklemek konusunda şunu söyleyebilirim.Gerçekten kızın yaptığı doğru değil tenezzül etmemeliydi bence.Güven olmayan ilişkiyi zaten bitirmeliydi.

  YanıtlaSil
 14. nette UA sayfasını iyi oku.
  orda veritabanı var.
  bir dolu okul var.
  onlara yazacaksın.
  ab ülkeleri hazır buna. hemen yanıt verirler.

  YanıtlaSil
 15. Deep cevap ver:) Ya kızın yaptığı doğru değil zaten bi kere güven yoksa o ilişki bitmeye mahkum oluyor.

  YanıtlaSil
 16. nette veritabanı var sölemiştim. üye olun okul olarak o veritabanına. okul olarak yazmanız gerekiyor. okulunuzun adı olmalı veritabanında.
  üye olduktan sonra yazın oraya, ortak arıyoruz diye, hemen yanıt gelir, bir gün içinde.

  üyelikten sonra, mail atamazsan, sen yazarsın ben ingilizceye çeviririm ortak arama isteğinizi. okeey?

  YanıtlaSil
 17. İngilizce şartı yoktu sanki ya bize öyle demişti hoca:D ua ömrümü yemişti ıy hatırladım yine bak grup ödeviydi ben yazdım projeyi resmen:)

  YanıtlaSil
 18. Burdaki yorumları yeni okudum deep mail falan attım demişti ingilizcecimiz:):)

  YanıtlaSil
 19. deep ya son haline gelmiş proje seni boşuna meşgul ettim yollayacaklarmış artık.:)Bu sene ben ilgilenemedim.1.sınıf zor iş okuldan habersizim tenefüste bile çıkmıyorum okuma yaptırmaktan:)

  YanıtlaSil
 20. üzme canını. sohbet etmiş olduk. olsun. bilgi tazelemiş olduk birlikte :)

  YanıtlaSil
 21. ne gerek var ya bu kadar oyuna şeytanlığa.
  bi kadın sezer zaten
  çocuk göz göre göre yapmış... seziyorsan bi seyler adam gibi sor cevap alamdın mı ayrılacaksın.
  Bu kadar seytanlıkla yaşanmaz hayat çekilmez olur.

  Özellere girilmez yanlışı başka yerde aramak lazım.
  Çocuk pek tabii hatalı ama yollar çok yanlış

  YanıtlaSil
 22. İşte cevap alamamış cevabı kendi bulmaya kalkmış başına da iş açmış:)Çok ilginç mevzu:)

  YanıtlaSil