22 Temmuz 2012 Pazar

Dopdolu Bir Post

Dopdolu bir postla karşınızdayım millet:) Yine neonların çekiciliğine dayanamadım bu kez hem bileklik hem kolye yapıyoruz.

İstediğiniz türde ipi kullanmakta özgürsünüz ben pamuklu ve mumlu ip tercih ettim.İplerim ince olduğu için bir kaç kat kullandım.
İpleri zincire göre daha uzun tuttuyoruz.Turuncu ipi ilk zincire geçirip düğümledim , pembe ipi düğümlemeden iki yanda kalacak şekilde geçiriyoruz.Turuncu ip pembeyi içine alacak şekilde her zincir halkasının içinden bir kez geçirerek zinciri sarıyoruz.

İki taraf için aynı işlemi yaptıktan sonra ipleri sıkı bir şekilde bağladım.İlk etapta klips kullanmayı düşünmüştüm ancak bu şekilde olması daha çok hoşuma gitti.Zincirin iki ucuna halka ve klips takarak bilekliğimizi tamamlıyoruz.

İşte bilekliğin tamamlanmış hali:) Aynı yöntemle boynuma uygun uzunlukta iki ayrı zinciri iplerle sardım.Zincirleri uç kısımlarından birbirine geçirdim ve döndürerek böyle bir kolye elde ettim.

İlk denemeyi bileklikte yaptıktan sonra insanın eli alışıyor.İnanılmaz pratik bir yöntem.Yalnız zinciri sarmaya başlamadan önce kilitli iğneyle bir yere sabitlerseniz kaymasını önlersiniz böylece daha rahat çalışırsınız.

Bunların dışında yaptığım bir kaç çanta var.Geçtiğimiz günlerde Etsy'de anasayfada yer alınca pek mutlu oldum.Dayanamayıp sizlerle paylaşmak için kaydettim , 2. sırada sağdan ilk ürün benimki oluyor:)Neyse işte o gazla aynı akşam bir iPad çantası , ertesi gün iki tane dünya haritalı clutch diktim.


 Her gün yazmasamda bol resimli postlarla burada olmaya çalışıyorum şimdilik hoşçakalın:)

14 yorum:

 1. Hepsı de cok seker olmus :)

  YanıtlaSil
 2. Bileklikler çok güzel olmuş:)

  YanıtlaSil
 3. Yine döktürmüşsün canımcım :D senin şu clutchlardan bi tane alcam ama nezaman bakalım :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sana indirim yaparım Ribelcim yabancı değilsin:) Önce düğün masraflarını biraz toparla clutchlar kolay:)

   Sil
 4. süppeer olmuş!

  bu aralar bu bileklikler çok moda özellikle kuru kafalar ve neon renkleri beni benden alıyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Miam ben de çok seviyorum kurukafalı neonları:)

   Sil
 5. son iki postun insanın gözünü alıyor.
  gözlükle bakmalı.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sana kaynakçıların kullandığı gözlükten alalım o zaman:D

   Sil
 6. ne kadar marifetlisin ya bazen sana özeniyorum:)

  YanıtlaSil